Wróć do strony modelu

Przejdź

Wszystkie szczegóły, których szukasz

OCTAVIA COMBI OD STRONY TECHNICZNEJ

WYMIARY AUTA


BEZPIECZEŃSTWO

Pozostałe elementy bezpieczeństwa

ŠKODA Octavia to wzór bezpieczeństwa – w 2013 roku uzyskała maksymalną notę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Poza bezpieczeństwem, liczy się dla niej komfort na co dzień.

EDL – pomaga podczas przyspieszania lub na wzniesieniu, gdy koła mają mniejszą przyczepność

XDS+ - blokada mechanizmu różnicowego, która pomaga kierowcy płynnie i bezpiecznie pokonywać nawet ostre zakręty

ABS – podczas ostrego hamowania nie dopuści do blokowania się kół

MSR – podczas hamowania silnikiem zachowa przyczepność auta

Podczas gwałtownego hamowania samochód zwiększa ciśnienie w hamulcach, co wspomaga kierowcę w nieprzewidzianych sytuacjach

ASR – nie dopuści do „buksowania” kół na śliskiej drodze przy ruszaniu lub przyspieszaniu

Kontrola ciśnienia w oponach – informuje kierowcę o poziomie ciśnienia w oponach

Hill Hold Control – czyli Asystent podjazdu, „przytrzymuje” samochód podczas ruszania pod wzniesienie i zapobiega jego staczaniu do tyłu (bez użycia hamulca ręcznego utrzymuje ciśnienie w hamulcu przez 1-2 sekundy po zwolnieniu pedału). Jest standardem w autach ze skrzynią DSG

Pulsujące światła hamowania – ostrzegają innych kierowców w razie nagłego hamowania

NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA

Napęd na 4 koła

Inteligentny napęd na 4 koła w modelu Octavia zapewnia przyczepność w każdych warunkach i możliwość pokonania niemal każdej drogi. Jego specjalne sprzęgło 4x4 reaguje w kilka milisekund i przenosi moc na tylne koła, gdy przednie stracą przyczepność. W śniegu lub na bezdrożach, napęd 4x4 okaże się niezastąpiony.

Moment obrotowy przekazywany jest na wszystkie koła elektronicznie, bez ingerencji kierowcy. On może się zająć tym, co ŠKODZIE najlepsze - czerpaniem przyjemności z jazdy.

Napęd na 4 koła

TECHNOLOGIE GREEN

SYSTEM START-STOP

Start-Stop pozwala ograniczyć zużycie paliwa w mieście, a jego działanie jest bardzo proste – silnik wyłącza się automatycznie za każdym razem, gdy jego praca nie jest wymagana (np. na światłach lub w korku). Gdy tylko wciśniesz pedał sprzęgła, by wrzucić bieg, silnik natychmiast się załączy. Start-Stop można w każdej chwili dezaktywować.

SYSTEM START-STOP
FUNKCJA ODZYSKIWANIA ENERGII Z HAMOWANIA

ŠKODA posiada specjalny system, który zbiera i magazynuje wytworzoną podczas hamowania energię, by ta się nie zmarnowała. Następnie wykorzystuje ją na bieżąco w instalacjach elektrycznych lub przechowuje w akumulatorze – to pozwala zaoszczędzić paliwo, które normalnie byłoby zużyte do tych zadań.

FUNKCJA ODZYSKIWANIA ENERGII Z HAMOWANIA
TRYB ECO (Driving Mode Select)

Jednym z trybów jazdy do wyboru w Octavii jest Eco - tryb świadomych ekologicznie kierowców, dla których priorytetem jest ekologia. Tryb Eco dostępny jest w modelach z automatyczną skrzynią biegów – działa po zdjęciu nogi z pedału gazu i pozwala osiągnąć niższe spalanie oraz emisję CO2.

REKOMENDACJA ZMIANY BIEGÓW

Właściwy wybór biegu to klucz do oszczędnej i wydajnej jazdy. Niższe obroty silnika pozwalają na cichszą pracę oraz mniejsze zużycie paliwa. Funkcja ta „podpowiada” Ci, kiedy załączyć wyższy lub niższy bieg, podając czytelne informacje na wyświetlaczu.