Dezynfekcja klimatyzacji

Poczuj powiew świeżości

Klimatyzacja jest procesem wymiany powietrza w zamkniętym pomieszczeniu. Ma na celu utrzymanie korzystnego mikroklimatu, czyli odpowiedniego zakresu temperatury, wilgotności i czystości powietrza. Klimatyzacja w pojazdach daje możliwość przyjemnego podróżowania w czasie największych upałów.

Prowadzenie samochodu w komfortowych warunkach klimatycznych przyczynia się do:

- mniejszego zmęczenia kierowcy

- lepszej koncentracji

- krótszego czasu reakcji

Jak wiadomo układ klimatyzacji nie jest układem bezobsługowym. Niestety wielu użytkowników zdaje sobie z tego sprawę dopiero w chwili, gdy w samochodzie pojawia się nieprzyjemny zapach. Powodowany jest on przez pleśnie i grzyby gromadzące się głównie na parowniku, który jest idealnym miejscem dla rozwoju tego typu organizmów. Jest bowiem ukryty przed światłem i ze względu na zadanie jakie spełnia jest wilgotny.

Powodowany przez pleśnie i grzyby nieprzyjemny zapach jest nawiewany dmuchawą do wnętrza pojazdu. Sam zapach powoduje oczywiście spory dyskomfort podczas podróży, jednak znacznie groźniejsze są reakcje alergiczne jakie mogą wystąpić zarówno u kierowcy jak i pasażerów. Jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć, tak więc zaleca się obsługę układu klimatyzacji pod kątem odgrzybiania przynajmniej raz w roku.

Czasami zdarza się, że układ klimatyzacji przestaje być wydolny z powodu zatkanego filtra powietrza w przestrzeni pasażerskiej. Co powinniśmy wiedzieć o filtrach kabinowych?

Degradacja środowiska naturalnego spowodowała gwałtowny wzrost zanieczyszczenia powietrza. Szczególnie w miastach notuje się wysokie stężenie szkodliwych substancji. Dostając się do naszych płuc, mogą one powodować uczucie zmęczenia, katar sienny, łzawienie czy w trudności w oddychaniu. Ma to negatywny wpływ na refleks kierowców i często stanowi realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. W samochodach wyposażonych w filtr kabinowy, powietrze jest oczyszczane, kierowca ma wyższy komfort prowadzenia i łatwiej mu się skoncentrować.

Dlatego aby zapobiec tym wszystkim sytuacjom zadbaj o swoją klimatyzację i umów się na wizytę w serwisie już dziś. Pomyśl o porządkach wiosennych nie tylko w swoim domu ale i aucie.

Zapraszamy na przegląd klimatyzacji w promocyjnych cenach!

Dezynfekcja klimatyzacji - 99 zł

Dezynfekcja wnętrza (usunięcie nieprzyjemnych zapachów) – 149 zł

Przegląd klimatyzacji (dezynfekcja + mycie parownika) – 249 zł

Zapraszamy.